«

»

Dub 26

Print this Příspěvek

Nová pomoc profesionálním tenistům a trenérům

Aby to profesionální tenisté měli ve svém povolání snadnější a my amatéři stále stejně těžké, přichází společnost vyvíjející Jestřábí Oko – Hawk Eye Innovations s novinkou v systému ORS (Officiating Replay System) – volně v překladu soudcovský systém přehrávání.

Jedna z posledních inovací jak vylepšit integraci videa a dat.

Systém ORS nahrává neomezené množství videa s vysokým rozlišením ze všech úhlů v jednom okamžiku. Všechny nahrávky jsou synchronizovány tak, že výsledné video je rozdělené na dvě poloviny, ukazující akci jednoho hráče kombinovanou s reakcí hráče druhého.

Možnosti Jestřábího Oka

Všechny nahrávky a software mohou být přeneseny na USB flash kartu a tím pádem i do notebooku či počítače. To umožňuje hráčům i trenérům rozebírat zápasy během celé sezóny, kdekoli momentálně jsou. Jednoduchá flash karta může obsahovat několik zápasů, dokonce i celý hráčův turnaj. Důležité události mohou být zaškrtnuty pro snadnější orientaci. Systém využívá vysoce kvalitní digitální zoom, což odhalí i menší detaily.

Obrázek nám tady ukazuje schéma podání Djokoviče s využitím visualizačního softwaru a statistik Jestřábího Oka. Když uživatel klikne na statistiku určitého podání v okně, zobrazí se související data a video samotného podání či akce.

 

Operace s daty
Celý zápas a odpovídající data jsou označeny datem i časem a korespondují s relevantní částí videa. To samozřejmě přináší řadu výhod.
– automaticky přeskočí čas mezi jednotlivými míčky pro rychlejší přehrávání
– skočí na určité momenty v zápase, např. ukáže všechny šance na breaky
– vypočítá na obrazovku rychlost a rotaci každého úderu ve výměně

Jak už jsme zmínili, tahle poslední inovace slouží k analýzám nejen samotným hráčům, ale hlavně pak trenérům. Televizní program ukáže obrázek jen z jedné kamery a pokažený míček je ukázán zřídkakdy. Tato technologie přehrávání představuje pro trenéry možnost vidět výměnu i z jiných úhlů, v různých rychlostech, či kousek po kousku a to je samozřejmě významný benefit k objevení i té nejmenší chybičky v chovaní tenisty… tohle vše je možné jen díky ORS.

Každopádně existuje jedna možnost i pro nás amatéry!
Je dobré analyzovat své pohyby na dvorci a k tomu dobře poslouží i fotoaparát či kamera.
Nechte se při svém zápase, tréninku či rekreační hře natočit svým partnerem nebo kamarádem. Potom si to prohlédněte a sami zjistíte… třeba že se málo pohybujete, máte špatné postavení nohou při úderu, servis si nahazujete příliš do strany nebo jen nesledujete míček až do kontaktu s raketou. Amatérské fotografie či video dokáží odhalit nečekané věci a mohou pomoci při postupném zdokonalování. Nebojte se toho…

zdroj: www.jestrabioko.cz

6 comments

Skip to comment form

 1. Ebony

  This does look prigisonm. I’ll keep coming back for more.

 2. welche kfz versicherung für fahranfänger nürnberg

  wonderful produced piece…Would likely realized that in the people types concerning insurance coverage defense, medical insurance may be virtually nearly most dubious to it’s discord through your individual insurance policies program small enterprise entity’s have to be able …

 3. pkw versicherung rückstufung

  My hubby is really encouraging too, but not that fond of spending the night alone! He’s good about taking the kids outside, or going fishing with them so I can write “uninterrupted”! ;O)

 4. http://www.unlimitedcoins.info/

  Obviously the ear piercing is totally your decision, but just a thought…..it was so special for us to wait until she was older and she could want it for awhile and then we did it (when she was 8). This way, it is like baby steps to becoming a big girl, and then she was old enough to show some responsibility in caring for her own ears (self care). And truly, a baby does not care what her ears look like. She only wants to be comfortable.

 5. http://www./

  BION I’m impressed! Cool post!

 6. http://www.finanzierungsrechnerde.pw/

  Hey, you’re the goto expert. Thanks for hanging out here.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.